Krajobrazy piękne mamy do Kołczygłów zapraszamy

 Chciałbym wszystkich serdecznie powitać na przygotowanej przeze mnie stronie i przedstawić Państwu historię, uroki krajobrazowe oraz walory turystyczne gminy Kołczygłowy.

   Gmina Kołczygłowy położona jest w zachodniej części województwa pomorskiego, w powiecie bytowskim. Ma charakter rolniczo-leśny i znajduje się na obszarze Pojezierza Bytowskiego. Zamieszkuje ją ponad 4200 osób. 

   Gmina Kołczygłowy leży na pięknych, pełnych zieleni terenach. Obfitują one niejednokrotnie w unikatowe okazy fauny i flory. 52,5% ogólnej powierzchni zajmują lasy. Zarówno Kołczygłowy, jak i okolice są miejscem niezwykle urokliwym i interesującym.  Wyróżniają się wysokimi walorami turystycznymi
i przyrodniczymi, co czyni te miejsca niezwykle atrakcyjnymi. W gminie znajduje się "SERCE" Doliny Słupi - park krajobrazowy obejmujący dolinę rzeki Słupi. 

   Równie ciekawa i warta poznania jest historia gminy Kołczygłowy. Niewątpliwie skłania ona do odwiedzenia miejsc zabytkowych takich jak: kościół w Kołczygłowach, kościół w Łubnie czy Elektrownia Wodna w Gałąźni Małej.

   Także dla miłośników turystyki Kołczygłowy maja wiele do zaoferowania. Jedną z atrakcji turystycznych są spływy kajakowe rzeka Słupią czy przejażdżki rowerowe wzdłuż szlaków turystycznych.  Każdy, kto odwiedzi naszą gminę znajdzie dla siebie coś ciekawego.

   Zachęcam do zapoznania się ze stroną. Mam nadzieję, że w szerszy sposób przedstawi ona bogatą ofertę gminy Kołczygłowy i zachęci do jej odwiedzenia. Ponadto, strona jest responsywna, co oznacza, że jest dostosowana do wyświetlania na różnych urządzeniach. Podczas tworzenia pracy wykorzystano najnowsze technologie i metody prezentacji materiałów.

Oskar Pryba
Jakub Pryba